Leicester city fans club

Mbappe dokonuje wielkich osiągnięć, Paris Saint-Germain odwraca zwycięstwo na własnym boisku

Paris Saint-German bez problemu pokonało Real Sociedad w dzisiejszym meczu 1/8 finału, a liderzy ligi francuskiej wygrali w dwumeczu 4:1. PSG podeszło do spotkania ze znaczną przewagą dwóch bramek po poprzednim remisie, wiedząc, że tylko absolutna katastrofa zagrozi ich miejscu w ćwierćfinałach.

Mecz rozpoczął się w typowy sposób: PSG dominowało w piłce, a Sociedadowi brakowało jakiejkolwiek przewagi w ostatniej kwarcie. Kylian Mbappe otworzył wynik w 15. minucie mocnym uderzeniem w prawy górny róg. Francuz stanowił dziś prawdziwą różnicę między obiema drużynami. Sociedad powiększył się pod koniec pierwszej połowy, ale ich jedyną szansą była spekulacyjna akcja Kubo, która minęła bramkę.

Druga połowa przebiegała według tego samego schematu co pierwsza, a Sociedad wyglądało na pokonaną drużynę. W 56. minucie gwiazdor Kylian Mbappe niemal przypieczętował remis swojej drużynie, gdy złapał piłkę Lee Kang-Ina i spokojnie i swobodnie minął Remiro. Napastnik strzelił czwartego gola w lidze UCL w sezonie i zwieńczył świetny występ mistrzów Francji.

PSG zmieniło większość wyjściowej jedenastki, gdy remis był prawie zakończony i wydawało się, że mecz zmierza do ponurego zakończenia. Mikel Merino strzelił gola pocieszenia w 90. minucie, po zbiórce po dośrodkowaniu Turrientesa. Przynajmniej dało to kibicom powód do radości po rozczarowującym wieczorze w Lidze Mistrzów.

PSG dołączyło do Bayernu Monachium, który również zwyciężył, będąc dwoma pierwszymi drużynami w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Bayern zwyciężył u siebie z Lazio 3:0, a dwie bramki w tym meczu strzelił także Harry Kane. Jutro Manchester City zmierzy się z Kopenhagą, a Real Madryt będzie gospodarzem RB Lipsk, co będzie uzupełnieniem i tak już ekscytującego tygodnia rozgrywek UCL.